flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

УХВАЛА про залишення позовної заяви без руху у цивільній справі за позовом Букрєєва Валентина Вікторівна

20 лютого 2024, 16:42

Справа № 474/1682/23

Провадження № 2/474/182/23

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

28.12.23р. смт Врадіївка

Суддя Врадіївського районного суду Миколаївської області Сокол Ф.Г. під час вирішення питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом Букрєєвої Валентини Вікторівни до Букрєєва Дмитра Юрійовича про розірвання шлюбу, -

встановив:

26.12.2023р. Букрєєва Валентина Вікторівна (далі - позивачка) звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу з Букрєєвим Дмитром Юрійовичем (далі - відповідач), зареєстрованого 18.02.2017р. Врадіївським районним відділом ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, актовий запис № 6.

Згідно ч. 4 ст. 175 та ч. 4 ст. 177 ЦПК України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору та додаються документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, в іншому випадку до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

У відповідності до ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України “Про судовий збір” № 3674-VI від 08.07.2011р.

Частиною 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ст. 7 Закону України “Про Держаний бюджет України на 2023 рік” прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у для працездатних осіб з 1 січня 2023 року становить 2 684 грн. 00 коп.

Згідно пп. 3 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу справляється судовий збір, ставка якого складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що в грошовому еквіваленті становить 1 073 грн. 60 коп.

У позовній заяві позивачка визначаючи додатки до неї, під порядковим № 1 зазначила оригінал квитанції про сплату судового збору.

Згідно Акту “Про втрату документів або перепідшивання справи, відсутність вкладень, або порушень цілісності, пошкодження конверта (паковання)” по Врадіївському районному суду Миколаївської області складеного 26.12.2023р. комісією у складі керівника апарату Парсенюк Л.В., заступником керівника апарату Білявською Н.Г., секретарем суду Євтушок Є.В., - при перевірці додатків до позовної заяви № 474/1682/23 (провадження № 2/474/238/23), що надійшла від Букрєєвої В.В., у конверті № 8413010352551 відсутня квитанція про сплату судового збору.

За таких обставин, позивачці необхідно надати суду докази сплати судового збору в сумі 1 073 грн. 60 коп.

В свою чергу ст.ст. 3, 5 Закону України “Про судовий збір” визначено випадки коли судовий збір не сплачується та категорії осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, а ст. 8 вказаного Закону та ст. 136 ЦПК України визначено підстави та порядок відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.

Таким чином позивачкою, в порушення приписів ст.ст. 175 та 177 ЦПК України, не зазначено підстави звільнення від сплати судового збору, не подано клопотання, заяви про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору чи документів на підтвердження сплати судового збору в порядку та розмірі, визначених Закону України “Про судовий збір”.

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Таким чином позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення недоліків.

Згідно ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

При цьому вважаю за необхідне роз’яснити, що п. 3 ч. 4 ст. 185 ЦПК України позивачеві надано право до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі звернутися до суду із заявою про відкликання позовної заяви, в тому числі і в частині позовних вимог. Результатом звернення до суду із вказаною заявою є постановлення ухвали про повернення позовної заяви в цілому чи в частині позовних вимог. У вказаному випадку також застосовуються правила ч. 7 ст. 185 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 259-261, 263 ЦПК України, -

постановив:

Позовну заяву Букрєєвої Валентини Вікторівни до Букрєєва Дмитра Юрійовича про розірвання шлюбу - залишити без руху та надати позивачці для усунення недоліків строк 3 (три) дні, який рахується з моменту отримання позивачем ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивачці виконати вимоги ухвали суду щодо зазначення підстав звільнення від сплати судового збору, подання клопотання, заяви про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору чи документів на підтвердження сплати судового збору в порядку та розмірі, визначених Закону України “Про судовий збір” (1 073 грн. 60 коп.), за реквізитами: Отримувач коштів: Миколаїв.ГУК/тг смт Врадiївка/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030 Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.) Рахунок отримувача: UA868999980313131206000014454, Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Врадіївський районний суд Миколаївської області (назва суду, де розглядається справа).

У випадку не виконання вимог ухвали у зазначений суддею строк, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Копію ухвали направити позивачці Букрєєвій В.В.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя Ф.Г. Сокол