Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Досягнення дитиною повноліття не звільняє боржника від обов’язку сплати аліментів, якщо дитина вступає до вишу. Про це йдеться у постанові Верховного Суду від 20.08.2018.
Мати студента звернулася до суду з вимогою зобов'язати колишнього чоловіка платити аліменти в рахунок сплати за навчання сина. Свій позов вона аргументувала тим, що оскільки син є студентом денної форми навчання, він не має можливості працювати і самостійно заробляти гроші.
Суд першої інстанції засудив стягувати з відповідача аліменти щомісяця в розмірі ¼ від його доходів до моменту, як синові виповниться 23 роки. Приймаючи таке рішення суд виходив з того, що матеріальне становище батька дозволяє оплачувати навчання повнолітньої дитини. Почати платити аліменти суд зобов'язав батька з моменту вступу вироку в законну силу. Апеляційний суд підтримав позицію суду першої інстанції, змінивши лише дату початку виплати аліментів на момент подачі позову.
У постанові № 559/379/17 ВС погодився з доводами попередніх інстанцій, підкресливши, що обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов'язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, і менше 23; продовження ними навчання; потреба в зв'язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.